به نظر می رسد افزایش چاقی تقریباً منعکس کننده کاهش سطح تستوسترون است، حداقل در مردان.
تازه های دراگ استور

کمبود تستوسترون در آقایان و معضلی به اسم چاقی!

قبل از این که خواندن این مقاله را شروع کنید پیشنهاد میکنم یکبار دیگر عنوان مقاله را مرور کنید! در واقع یک اطلاع جدید درباره ی اینکه چرا روز به روز چاق تر میشوید. همه ی افراد چاق بهترین راه حل را در خرید قرص لاغری میدانند در حالی که بهتر است دلایل چاقیه خود را از منظر علمی دنبال کنند.

اینکه اینهمه پزشک دو رو بر ماست و ما همچنان به اعتقادات سنتی و شنیدنی خود اهمیت میدهیم باعث تاسف است. شاید همیشه عادت کرده ایم که با یک قرص سردرد حال خود را خوش کنیم و آن را یک راهکار شگفت انگیز برای خود بدانیم. دنیای امروز مخالف کارها و تصمیمات ساده است و نتایج روشنی را پیش پای ما نمیگذارد.

خواندن مقاله ی زیر براحتی میتواند اطلاعات مهمی را برای شما بهمراه داشته باشد که میتوانید در ادامه آن را به دوستان خود نیز بازگو کرده و باعث شکاف مشکلات زیادی در آنان شوید.

چرا چاق میشوم؟

یک سوال شایع در بین اکثر افرادی که گرفتار این نقیصه شده اند. آیا میخواهید همچنان به کم خوری ادامه بدهید در حالی که ممکن است زخم معده شما را در آِینده گرفتار خود کند!

اینکه برای مشکل کنونی خود میخواهید هزینه کنید خیلی خوب است اما چرا خودسرانه دارو بخرید و با روشهای دیگر روند را معکوس نکنید.

یک دلیل چاقی کمبود تستوسترون در آقایان میباشد، اما این تستوسترون چگونه به چاق شدن شما کمک میکند؟

کمبود تستوسترون از تجمع چربی در بدن حمایت میکند، زیرا در این شرایط بدن بجای ساخت عضله های قوی و نیرومند به بافت های چربی روی می آورد که هیچ سود و عایدی برایتان نخواهد داشت.

تستوسترون را بعنوان مهمترین دلیل بروز صفات مردانه نامگذاری کرده اند. دقیقا با این خاصیت شما بزرگ میشوید، ریش در می آورید، صدایتان غلیظ شده و به شدت قدرت پیدا میکنید. اگر سطح تستوسترون کم باشد اکثر مردان را با مشکل ناباروری نیز آشنا میسازد.

چربی های دور شکمی افزایش پیدا میکنند زیرا در مخمصه کمبود انرژی از سوی شما گیر افتاده اند، زیرا ماهیچه های نه چندان قدرتمندی دارید که آن هم در حال ته کشیدن است.

مردان چاق نسبت به مردان معمولی حداقل 30 درصد تستوسترون کمتری دارند و آنها خیلی زودتر از بقیه با مشکلات اختلالات نعوظ و انزال زودرس رو به رو میشوند.

بخوانید: قرص نعوظی قوی

توجه داشته باشید که چربی شکمی حاوی آنزیم آروماتاز است که حتی منجر به تغییر هورمون تستوسترون به هورمون جنسی زنانه استروژن می شود. استروژن در بدن مردان چاق بسیار زیاد است. این هورمون زنانه وظیفه تحریک انباشت چربی در بدن را دحتی ارد. در برخی از موارد این کمبود ها عاملی میشود برای مشکلات هویتی بخصوص در قشر نوجوان.

شناسایی کمبود تستوسترون در بدن مردان

تستوسترون عاملی برای تمایلات جنسیست. اگر احساس میکنید که نسبت به قبل از سطح توانمندی جنسی خود دور شده اید حتما میتواند به تستوسترون ها نیز مربوط باشد.

راه دیگر انجام آزمایشات در مراکز معتبر است.

خستگی زیاد، اختلال خواب، بی حوصلگی و رفتارهای ناهمگون میتواند مهر محکمی بر روی سینه تان باشید که شما با کمبود تستوسترون روبه رو هستید.

با کاهش تستوسترون اضافه وزن میگیرید، موهای صورتتان بسیار ضعیف رشد میکنند و در مواردی نیز افسردگی بیار خواهد آورد.

علائم اصلی همین ها هستند البته برخی از بحران های اجتماعی نیز به شما روی می آورد که درک مقابله با آنها نیازمند تلاش های بی صبرانه است.

ارتباط بین چاقی و تستوسترون پایین با نماد T کمی وضعیت “مرغ و تخم مرغ” را نشان می دهد. داشتن کم T در واقع می تواند باعث از دست دادن توده عضلانی شود که به اضافه وزن یا چاقی در برخی از مردان کمک می کند. با این حال، مطالعات همچنین به وضوح نشان داده اند که چاق بودن باعث کاهش سطح تستوسترون در مردان می شود.

خطرات پایین بودن این هورمون ضروری بدن

تستوسترون پایین انجام کارهای روزمره را برای افراد دشوار می کند و به طور جدی زندگی را تحت تاثیر قرار می دهد. تستوسترون پایین همچنین خطر ابتلا به بیماری های دیگر مانند سندرم متابولیک، دیابت، پوکی استخوان و چاقی را افزایش می دهد.

اینکه شما بتوانید با این شرایط به مبارزه با کدامیک از بیماری های ذکر شده بپردازید بسیار سخت و طاقت فرسا خواهد بود. شناخت برخی از بیماری ها میتوانند مسیر زندگی را عوض کرده و شرایط جدیدی را رقم بزنند.

تستوسترون و چاقی
چه تستوسترون آزاد کم باشد و چه تستوسترون کل پایین، هر دو نقش مهمی در سلامت شما دارند.

راهکارهای اصلی برای افزایش سطح تستوسترون مردانه

  • انجام مرتب ورزشهای استقامتی، نظیر بدنسازی با وزنه های سنگین
  • دوری از استرس های روزمره
  • خواب مناسب و کافی
  • استفاده از مکمل های ویتامین D
  • دریافت کافی منابع طبیعی روی (گوشت و آجیل)

مهمترین موضوع اینست که چاقی و کمبود تستوسترون رابطه ی مستقیمی بایکدیگر دارند.

درمان های مناسب برای افرادی که کمبود تستوسترون دارند

قبل از هر اقدامی میبایست مشکل کنونی توسط یک پزشک مراقب سلامتی انجام پذیرد که مستلزم بررسی و نتایج آزمایشگاهیست.

اگر چه خوراکی ها، تمرینات ورزشی و داروهای مکمل جنسیه زیادی نظیر قرص وایمکس میتوانند سطح تستوسترون شما را بهبود بخشند اما تبعیت از نظر پزشک معالج کاملا لازم الاجراست.

اگر تصمیم به افزایش این هورمون ضروری بدن جهت ساخت اندامی زییا همراه با سایر مزایای آن گرفته اید ممکن است مجبور به ترک برخی از رفتارهای ناصحیح در زندگی خود شده و برخی عادات جدید را به برنامه روزمرگی خود بیافزایید.

به نقل از منابع معتبر تستوسترون پایین به خودی خود منجر به افزایش چاقی می شود و یک چرخه خود تداومی از عوارض متابولیک ایجاد می کند. هیپوتستوسترونمی مرتبط با چاقی یک حالت عملکردی و غیر دائمی است که می تواند برگشت پذیر باشد، اما این نیاز به کاهش وزن قابل توجهی دارد. در حالی که درمان با تستوسترون می تواند منجر به کاهش متوسط توده چربی شود، چاقی به خودی خود، در غیاب کمبود علامتی آندروژن، یک نشانه ثابت برای درمان تستوسترون نیست.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: